MAG Marek Ganczarski

45-315 Opole, ul. Zielonogórska 6
tel.: 77 410 84 34, kom: 602 535 248
 

Zakres oferty


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

W naszej ofercie dostępne są dwa rodzaje markiz: balkonowe i tarasowe. Ich podstawowym zadaniem jest zaciemnienie wnęk okiennych, witryn, balkonów , tarasów i werand.


Rozmiary


Markiza balkonowa może mieć wysięg do 180 cm, a jej szerokość może wynieść nawet do 500 cm. Wysięg markizy tarasowej może sięgać do 510 cm, a szerokość do 700 cm. Poprzez zastosowanie większej ilości ramion szerokość markiz można zwiększyć nawet do 16m.

Kąt nachylenia


Niektóre pośród proponowanych modeli markiz można regulować w zakresie poziomu od 0-90o, co umożliwia odpowiednia konstrukcja.

Wybór tkaniny

Nasza oferta pozwala państwu na wybór materiału spośród 100 różnych tkanin. Dostępne są tkaniny w pasy oraz gładkie w bogatej gamie kolorystycznej. Dzięki pięknym wzorom markiza może tworzyć wspaniały element dekoracyjny tarasu czy balkonu.

Obsługa


Markizę można obsługiwać za pomocą korby ręcznej lub silnika elektrycznego.

Konserwacja

Dla zabezpieczenia markizy przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi polecamy zastosowanie markizy w kasecie. Po zwinięciu markizy cały materiał jest schowany w specjalnej kasecie. Z kasety można zrezygnować, jeśli nad markizą jest zadaszenie.

Montaż


Specjalny system montowania pozwala na sprawny montaż przy pomocy specjalnych uchwytów. Markizy mogą być montowane do sufitu lub ściany. Równie łatwy jest demontaż markizy w celu oczyszczenia i konserwacji. Dostępne są także uchwyty do mocowania pod dachem na drewnianych krokwiach.

Konstrukcja

Konstrukcja markiz opiera się na solidnej metalowej belce kwadratowej, do której mocowane są uchwyty rury nawojowej i uchwyty ramion. Siła prostująca ramiona jest przenoszona ze sprężyn za pomocą łańcucha lub podwójnej linki stalowej.

Czujnik wiatrowo-słoneczny

Dla zwiększenia funkcjonalności zaleca się stosowanie napędu elektrycznego z opcjonalną automatyką wiatrową lub słoneczną i sterowaniem radiowym. Czujnik wiatrowy zamyka markizę automatycznie w przypadku większego wiatru. Czujnik słoneczny otwiera ją przy odpowiednio wysokim nasłonecznieniu.